Rekrutacja Liga Obrony Suwerenności/Małopolska tel. 881 208 147 Przyłącz się do Nas - NADCHODZI CZAS PATRIOTÓW!

środa, 4 maja 2011

Marsz w 90-tą rocznicę Powstania Śląskiego

Małopolscy i śląscy działacze naszej organizację w 90- tą rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego postanowili wziąć udział w dwóch typach obchodów. Najpierw uczestniczyliśmy w obchodach organizowanych przez Urząd Miasta Katowice, które to rozpoczął pod Pomnikiem Powstańców Śląskich uroczysty Apel Poległych, kolejnie wysłuchaliśmy okolicznych przemówień oraz złożyliśmy bukiet kwiatów, jako symbol pamięci o ich bohaterskiej śmierci i zwycięstwie.

Następnie w tym samym miejscu wzięliśmy udział w marszu organizowanym przez środowiska narodowe min. przez Młodzież Wszechpolską. Po ustawieniu szyku wyruszyliśmy w kierunku pomnika dyktatora powstania- Wojciecha Korfantego. W czasie pochodu zostały wzniecane okrzyki, przypominające o chwale śląskich bohaterów min. "Krew, pot i łzy- powstania echo brzmi", "Cześć i chwała śląskim bohaterom". Po dotarciu do miejsca docelowego, wysłuchaliśmy przemówień organizatorów a na zakończenie odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".

Na zakończenie tej krótkiej relacji, chcieliśmy stanowczo podkreślić, że nieważne jest dla nas kto (oczywiście rozpatrując w ludziach przyzwoitych) organizuje dane obchody czy manifestacje, w których bierzemy udział. Liczy się to, że razem potrafimy wspólnie krzewić naszą ideę, bez niepotrzebnych, personalnych podziałów.