Rekrutacja Liga Obrony Suwerenności/Małopolska tel. 881 208 147 Przyłącz się do Nas - NADCHODZI CZAS PATRIOTÓW!

środa, 4 maja 2011

"Witaj majowa jutrzenko, świeć naszej polskiej krainie"


W 220- tą rocznicę uchwalenia Konstytucji, pierwszej w Europie, a drugiej na świecie (o czym niestety, nie wszyscy "wybitni" historycy raczą pamiętać) małopolscy działacze Ligi Obrony Suwerenności, mieli zaszczyt wziąć udział w uroczystych obchodach, organizowanych przez Urząd Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.

O godzinie 10 w Katedrze Wawelskiej rozpoczęła się msza święta, celebrowana przez biskupa Jana Zająca, który w swojej homilii przypomniał wszystkim zgromadzonym o dziedzictwie Jana Pawła II, który nie dawno został uznany za błogosławiony.

Po zakończeniu mszy, krakowianie uroczystym pochodem udali się pod Krzyż Katyński, gdzie zostały złożone kwiaty od mieszkańców, a następnie pod Grób Nieznanego Żołnierza, który mieści się przy Placu Jana Matejki. Podczas przemarszu uczestnicy śpiewali pieśni patriotyczne min. "Rotę" "Marsz, marsz Polonia" czy "Witaj majowa jutrzenko".

Pod pomnikiem został odczytany Apel Poległych, odśpiewany "Mazurek Dąbrowskiego", a następnie poszczególne delegacje złożyły kwiaty.
3 maj to dzień, który w sercach wszystkich Polaków napawa dumą i radością. To dzień, gdy żadne podziały nie zniszczą naszej wspólnoty narodowej.
Niech żyje Konstytucja 3 maja!, niech żyje Polska!