Rekrutacja Liga Obrony Suwerenności/Małopolska tel. 881 208 147 Przyłącz się do Nas - NADCHODZI CZAS PATRIOTÓW!

poniedziałek, 23 stycznia 2012

Obchody 149. rocznicy Powstania Styczniowego w Krakowie.

22 stycznia to kolejny dzień pamięci jednego z wielu narodowych zrywów. Tegoż dnia 1863 roku wybuchło Powstanie Styczniowe, mające na celu wyzwolenie Polski spod okupacji. Z tej okazji działacze Ligi Obrony Suwerenności,przy współudziale klubu Gazety Polskiej z Krakowa postanowili wspólnie uczcić tę rocznicę.

Nasz pełnomocnik Paweł Kukla w ten szczególny dzień przypomniał o potrzebie pamięci o najważniejszych powstaniach w naszym kraju, o niszczeniu polskich tradycji narodowych i polskiej tożsamości. Przemawiał także przewodniczący krakowskiego Klubu Gazety Polskiej p. Mirosław Boruta przypominając treść manifestu styczniowego. Zaszczyceni także zostaliśmy obecnością wspaniałej krakowskiej chórzystki, która grając na gitarze i śpiewając przypomniała nam najmilsze sercu pieśni patriotyczne z tamtych czasów. Na zakończenie obchodów złożyliśmy kwiaty i znicze pod pomnikiem Powstańców z 1863 roku na Cmentarzu Rakowickim.
Po zakończeniu obchodów wszyscy przybyli spotkali się w pobliskiej kawiarence, gdzie nasz pełnomocnik przybliżył idee oraz działalność Ligi Obrony Suwerenności,a także mówił o potrzebie szerzenia patriotyzmu w społeczeństwie Polskim.